Alayına New York – Emine Can – Epsilon Yayınevi Videolu Tanıtım

Videolu Kitap Tanıtımları 06 Kasım 2015 - 15:14 1155 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Alayına New York – Emine Can – Epsilon Yayınevi Videolu Tanıtım

Alayına New York – Emine Can – Epsilon Yayınevi

Aslen Adanalı olan yazar Emine Can tarafından Epsilon yayın evi tarafından baskıya girdirilmiş ve gençlere hitap eden bir kitaptır Alayına New York. Kısaca bilgi vermek gerekirse Emine Can henüz çok genç yaşta olmasına rağmen Epsilon gibi büyük bir yayınevine kitap gönderebilmiş ve pozitif sonuçlanarak kitabı yayın hayatına başlamıştır. Kitap aslında kendinden de uzak olmayan bir karakter olan Aslı ve erkek karakter olan Max üzerinden kurgulanmıştır.

Aslı’nın Teyzesi tarafından başvurulan öğrenci değişim programı sonucunda Amerika’ya yolculuğu başlayacak ve onu bekleyen apayrı bir dünya kucağını Aslı’ya açacaktır. Aslında pasif ve bir o kadar korunma duygusuna ihtiyaç olan Aslı’nın Amerika’nın New York şehrindeki hayatını konu alan bir kitaptır Alayına New York. Okuyucular ile buluştuktan sonra dönüşlerinin ciddi anlamda başarılı olduğu kitabın en çok ilgi görmesinin nedeni ise sunduğu doğal anlatım tekniği ve sizi bizi herkesi yakalayabilen hikayesidir. 20’li yaşlara adım atıyor olan Aslı’nın gönül hikayelerini konu alan kitabın kapağı da içeriği kadar sempatik ve eğlencelidir. Bu senenin ciddi anlamda yükseliş yapmış kitaplarından olan Alayına New York Adana’nın ses tonu ve yazım özelliklerini de taşıyor diyebiliriz.

Konusu aslında çok sıradan ama anlatım teknikleri ile ciddi anlamda özgünleştirilmiştir. Aslı’nın başlayan ve sürpriz olan New York seyahati öğrenciliğini sürdüreceği bir eve yerleşmesi ile başlamaktadır. Yerleştiği ailenin asi ve vurdumduymaz çocuğu Max ile ilk etapta hiç anlaşamasalar da; sonra dan çok sıkı fıkı olan ikili sonradan gönül ilişkisi haline gelen bir arkadaşlığa ev sahipliği yapacaktır. Okurken yorulmayacağınız; okuma esnasında kitaba bakarak kahkahalar atabileceğiniz etrafınızdaki insanların şaşkın bakışlarına maruz kalabileceğiniz eğlenceli bir kitap raflarda sizlerle buluşuyor. Herkesin kendinden bir parça bulabileceği az dram bol eğlence içeren bu kitabın okunması gerektiğini hatırlatmadan geçmek istemeyiz.


BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP