Aşık Olmak İşin Kolay Yanı Ya Sonrası? – Andy Jones – Indigo Yayınevi

Kitap 06 Kasım 2015 - 14:47 458 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Aşık Olmak İşin Kolay Yanı Ya Sonrası? – Andy Jones – Indigo Yayınevi

Aşk; dünyayı sarmalayan hakkında milyonlarca kelime, cümle, kitabı arkasına saklamış kutsal, uhrevi, bütünleşik bir objedir diyor Andy Jones. Haklı da aslında herkesin hayatında bir kere aşık olduğunu düşünürsek bu durağa ya da limana herkesin bir kere uğradığından dolayı ilgi ve alakayı üzerine çekmesi kaçınılmaz da değildir. Yazarda aşkı işlemiş ama biz kullanıcıların biraz farklı baktığı bir aşk bu. Sanki biraz tez – antitez yapmış kullanıcıları şaşırtmak aklından geçmiş gibi.

Herkesin bir kere aşık olacağını düşündüğü dünyada kendisi de aşık olmuş ve aşık olduğu kadın için gezegenleri bile yakabileceğini anlatmış ama sorusunu da sormaktan alıkoyamamış kendisini ya sonrası? İşte en büyük problemin kelimesel söylemini söylemiş yazar. Aşık olduktan sonrasında başlıyor aslında her şey şeklinde kitabını açmış ve özetlemiş. Eşinin hamile kalması beraberinde aşklarını bir bebek ile taçlandırmak isteyen karakteri hamilelik döneminde aşık olduğu ve uğrunda her şeyi yapmak istediği o kadından uzaklaşmaya başlamış. Neden olabilir diye aramış, taramış lakin bulamadığını söylemiş. Sonra ekleme yapmış; aşk bebek gibi doğup insan gibi ölen bir kavramdır demiştir.

Aslında kitabın geneline bakıldığı zaman gözlerimizin dolmasına sebep olacak bir kitap kapağına çokta bağlanmamak gerekmektedir. Zira böyle yaparsanız kitaba dair beklentileriniz ciddi derecede boşa çıkabilir. Mantığın aşktaki kurgusuna daha çok önem verilmiş ve gereksiz romantizmden kaçılmış. Kitap o kadar akıcı ve doğal yazılmış ki sorduğunuz ya sonra sorusunun daima kendinize ait bir yanını bulabiliyorsunuz. Aslında aşkın herkesin hayatında bıraktığı izi de yazar gerçekten güzel işlemiş sadece klasik ve geleneksel ağlatan bir kitap olmadığını dile getirelim, okunmalı Aşık Olmak İşin Kolay Yanı Ya Sonrası?


BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Korkma Kalbim – Ahmet Batman – Destek Yayınları

                                                     KORKMA KALBİM   "Kal...

Elveda Güzel Vatanım – Ahmet Ümit – Everest Yayınları

Türk Edebiyatı’nın ender polisiye yazarlarından Ahmet Ümit son kitabı Elveda Güzel Vatanım...

Aşkla Kal – Kahraman Tazeoğlu – Destek Yayınları

''AŞKLA KAL''   Aşkla Kal... Kahraman Tazeoğlunun, Destek yayı...

M TRENİ – Patti Smith – Domingo Yayınevi

ZİHNİN DERİNLİKLERİNE OLAN YOLCULUK! M TRENİ! Zihnin derinliklerine doğru yapılan bir tren yolculuğunu, “M...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP