Aşkla Kal – Kahraman Tazeoğlu – Destek Yayınları

Kitap 26 Ocak 2016 - 15:30 1159 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Aşkla Kal – Kahraman Tazeoğlu – Destek Yayınları

”AŞKLA KAL”

 

Aşkla Kal… Kahraman Tazeoğlunun, Destek yayınlarından çıkardığı yeni kitabı… Aşka, sevgiye, aşkın kardeşi nefrete, ayrılığa, kavuşmalara, sadakate, güvene, iyi kötü tecrübelere, kısacası hayata dair duygulara özgü yazılar kaleme alan Kahraman Tazeoğlu; bu kitabında da okuyucularını şaşırtmadı. Aşkla Kalmamızı tavsiye ediyor bize.

 

Aşk, insanoğlunun tarihinin başlangıcından itibaren destanlara, efsanelere, hikayelere, kitaplara konu olmuş, ne kadar konuşulsa konuşulsun, yazılsın veya çizilsin; bitmez, tükenmez, çözümlenemez bir duygudur. Kitaplarıyla geniş bir okuyucu kitlesine ulaşan Kahraman Tazeoğlu yine aşka dair şiirleriylede gönlümüzü fethetmeyi başaran yazarlardandır.  Romanlarıyla ve şiirleriyle milyonlara ulaşan yazarımızı bizlerle buluşturan ortak payda kesinlikle ”aşk” diye düşünüyorum. Aşk; öylesine geniş bir konu ki aslında; evet anlatmakla bitmez. Bazen bir aşk tüm hayatı bambaşka gözlerle kavramamızı sağlarken; yine bazen bir aşk tüm hayatımızı yerle bir edebilir. Aşk, hayata dair tüm ip uçlarınıda verebilir ya da hayatınızı görünmez hale de getirebilir.

 

Aşkla Kal romanında da; Kahraman Tazeoğlunun bize verdiklerinde aşk çemberinin içerisinde, koca bir güven duygusunu görebilirsiniz ya da tam tersi güven duygusunun kaybını, en insani yorulma anlarımızı mesela, terk etmelerin veya edilmelerin yorgunluklarını, aşkla ezen taraf olmanın veya ezilen olmanın ve bunlarla yaşamanın bize, duruşumuza, tavrımıza kattıklarıyla nasıl bir insana dönüştüğümüzün hikayeleri… Tüm bunlar; Kahraman Tazeoğlunun romanlarında bulabileceğimiz duygular. Aslında günlük hayatımızda hatta hayatın genelinde daha çok duygularımızla kararlar alıyoruz, düşünüyoruz, yaşıyoruz. Durup bu duygularımız adına çok az düşünemiyoruz. Aşkla Kal sayesinde uzun uzun düşünebileceğimiz sayfalar çevireceksiniz.

 

Aşkla Kal kendimize ayna tuttuğumuz ve kendi duygularımıza ve altında yatan nedenlere farklı açılardan bakabileceğimiz. Bizi bize anlatan bir roman. Benden de bir ”Aşkla Kalın” tavsiyesi olsun o zaman.


BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Korkma Kalbim – Ahmet Batman – Destek Yayınları

                                                     KORKMA KALBİM   "Kal...

Elveda Güzel Vatanım – Ahmet Ümit – Everest Yayınları

Türk Edebiyatı’nın ender polisiye yazarlarından Ahmet Ümit son kitabı Elveda Güzel Vatanım...

M TRENİ – Patti Smith – Domingo Yayınevi

ZİHNİN DERİNLİKLERİNE OLAN YOLCULUK! M TRENİ! Zihnin derinliklerine doğru yapılan bir tren yolculuğunu, “M...

Bilinmeyen Adanın Öyküsü – Jose Saramago – Kırmızı Kedi Yayınevi

Bilinmeyen Adamın Öyküsü – Jose Saramago – Kırmızı Kedi Yayınevi 1998 yılında Nobel Edebiyat Ödülü’ne la...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP