Bir Hayat Bir Hayata Değer – Ahmet Altan – Everest Yayınları

Kitap 06 Kasım 2015 - 21:23 771 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Bir Hayat Bir Hayata Değer – Ahmet Altan – Everest Yayınları

Bir Hayat Bir Hayata Değer – Ahmet Altan – Everest Yayınları

BİR HAYAT BİR HAYATA DEĞER
Yazar hakkında
Ahmet Altan, romanları ile meşhur olan çok sayıda roman yazmış ve farklı aşk hikayelerini ele alıp okurlarının karşısına çıkmaktadır. Bir hayat bir hayata değer kitabında uzun yıllar öncesindeki aşk hikayeleri ele alınmaktadır. Bu şekilde aşkı anlatan romanlara çok az rastlanmaktadır. Ahmet Altan, bu anlamda müthiş bir enerjiye sahiptir ve bu kitap da aşkı daha iyi tanımamızı sağlamaktadır.
Bu kitap da büyük sarsıntılar yaşayan kadınların ve erkeklerin aşk acıları yer almaktadır. Bu kitap da kendinizden de bir şeyler bulabilecek ve sakladığınız bütün duyguları ortaya çıkaracaksınız. Ahmet altan’ın bu eşsiz romanı sizleri eşsiz bir serüvene sürükleyecek yaşanmışlıkları gün yüzüne çıkarmaktadır. Tarihte yaşanmış aşkları anlatan son derece etkileyici ve akıcı bir kitaptır. Bu romanda sevgi, aşk, cesaret söz konusu olur ise öncelikli olarak bunlara sahip olanın kadın olduğu apaçık ortadadır. Bu romanın bazı bölümlerinde her zaman olmasa bile belli kısımlarında insanların olduğu yerde zekâ net bir aşk objesini anımsatıyor ve kitap da kadınlar erkeklere göre başka bir türlü seviyor.
Özet
Beethoven, hayatında sadece bir kadını sevdi. Onun uğruna beseler yaptı, mektuplar yazdı. Ama sevdiği kadının ismini kimseye söyleyemedi.
Joan Ramon Jimenez, eşi zenobia’ya aşıktı. Eşi ağır bir hastalığa yakalandı ve ölmek üzereydi. Joan Ramon Jimenez, Nobel Edebiyat ödülünü aldığını eşi öğrensin diye ölmeden önce Nobel Komitesi zamanından önce eşine açıkladı. Karısı zenobia öldü. Joan Ramon Jimenez, karısı öldükten sonra tek bir kelime dahi yazmadı.
Oğul Alexander Dumas, bir fahişe’ye aşık olmuştu. Bu kadın veremliydi ve bütün Paris bu hasta kadının peşindeydi. Bu kadın ise tek bir adamı sevdi. O adam ise Lizst’i idi. Bu kadını bir tek terk eden adam Lizst’i oldu. Oğul Alexander Dumas, sevdiği bu kadın ölünce Kamelyalı Kadını yazdı. Verebileceği en büyük ödülü ona vermiş oldu.
Louis Kahn, dünyaca ünlü olan mimarlardandır. Çirkin, bencil ve huysuz bir erkektir. Bir karısı ve iki sevgilisi vardı. Bu adama bakıldığı zaman sevilecek ve aşık olunacak hiçbir şey yoktu. Bu yüzden aşk ve mantığın ve zekânın yeri olmadığını anlıyoruz. Tren istasyonunun tuvaletinde 74 yaşında iken ölü bulundu. Louis Kahn, öldüğünde arkasında kendine aşık 3 tane kadın bırakmış oldu. Louis kahn’ın oğlu, babası gibi çirkin ve bencil birisini o kadınların neden sevdiklerini merak ettiğinden dolayı ölen babasına aşık kadınları tek tek araştırdı.


BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Korkma Kalbim – Ahmet Batman – Destek Yayınları

                                                     KORKMA KALBİM   "Kal...

Elveda Güzel Vatanım – Ahmet Ümit – Everest Yayınları

Türk Edebiyatı’nın ender polisiye yazarlarından Ahmet Ümit son kitabı Elveda Güzel Vatanım...

Aşkla Kal – Kahraman Tazeoğlu – Destek Yayınları

''AŞKLA KAL''   Aşkla Kal... Kahraman Tazeoğlunun, Destek yayı...

M TRENİ – Patti Smith – Domingo Yayınevi

ZİHNİN DERİNLİKLERİNE OLAN YOLCULUK! M TRENİ! Zihnin derinliklerine doğru yapılan bir tren yolculuğunu, “M...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP