Bukre – Kahraman Tazeoğlu – Destek Yayınları

Güncel 06 Kasım 2015 - 21:33 901 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Bukre – Kahraman Tazeoğlu – Destek Yayınları

Bukre – Kahraman Tazeoğlu – Destek Yayınları

BUKRE

 

Karanlık  tek düze dünyamıza farklı  bir pencere aralamayı başararak, alışılagelmişin dışında ruh halimize merhaba deyip içimize işlemeyi başaran bir yazar Kahraman Tazeoğlu. Bukre romanıyla çıkıyor bu sefer de karşımıza. 304 sayfa buram buram aşk kokan kurgusuyla sayfaları nasıl çevirdiğini anlayamıyor kitabın kapağını aralayanlar. ‘Bazı aşklar aşka ihanettir’ diyerek, kitap kapağında da dikkatleri üstüne toplamayı başarıyor doğrusu. Hoş aşkı sorgulayanlar da yok denilmeyecek kadar fazladır aramızda.

Kitapta olay, romana adını veren kahraman Bukre’nin  ve onun her sıkıntısına kucak açan biricik dostu Selim’in etrafında dönüyor. Her sevdasına bağlanan ve her sevdası aldatılmayla, ayrılıkla sonuçlanan Bukre’yi tek teselli edecek kişi her zaman Selim olur. Bıkmadan usanmadan ona her zaman destek olan Selim de, ona platonik aşkını anlatmaktadır. Selim Bukre’ye Yavru Kuş demektedir. Bukre’nin Selim’e olan hitabı ise Kuzu’dur. Gelin görün ki Yavru Kuş Kuzusuna başkasını anlatırken, Kuzusunun platonik aşkı Bukre’den başkası değildir. Bukre’yi girdiği bunalımdan çıkarmak için Selim onu bir kampa getirir. Bu kampta Yavru Kuş, Cem ile tanışır ve Cem kamp ateşinde çaldığı gitarla onun kalbini çalmayı başarır. Peki Selim’e ne olacak. Cem ile mutluluğu yakalayabilecek mi Selim’in Yavru Kuşu? Selim başkasına aşık olabilir mi? Çok bilinmeyenli aşk denkleminin cevabı kitabın sayfaları arasında saklı. Eline aldığınız an bağımlısı olacağınız, zaman zaman gözyaşlarınıza da hakim olamayacağınız bir kitap  Bukre.

Kahraman Tazeoğlu Bukre kitabında da edebi kalemini elinden bırakmıyor bunu da atlamayalım. Sitem, tutku, arzu, aşk, sevgi, hayal kırıklığı gibi duyguları da okuyucuya yaşatırken Kahraman Tazeoğlu’nun kendine has üslubu ben buradayım diyor adeta. Şiirleriyle duyguları dolu dolu hissettiren, iniş çıkışlı kurgusuyla kendinden çok söz ettiren bu roman Eylül 2013’de İstanbul’da basılıp, Destek Yayınları ile raflardaki yerini alıyor, kendini sevdirmeyi başarıyor. Öyle ki şiir gibi cümlelerden oluşan sevgiliye hitaplarıyla öyle bir duygu seli yaşatıyor ki zaman zaman kitaptaki aşka aşık olmamak elde değil. Bugün bir kitap okumaya karar verdiyseniz kesinlikle tercihinizi Bukre’den yana kullanmalısınız.


BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Korkma Kalbim – Ahmet Batman – Destek Yayınları

                                                     KORKMA KALBİM   "Kal...

Elveda Güzel Vatanım – Ahmet Ümit – Everest Yayınları

Türk Edebiyatı’nın ender polisiye yazarlarından Ahmet Ümit son kitabı Elveda Güzel Vatanım...

İZMİR SEN BİR NEFESSİN

İzmir Türkiye’nin üçüncü büyük şehridir. İzmir’in çağdaşlığı gelişmiş olması ve aynı oranda çok işlek ticar...

Aşkla Kal – Kahraman Tazeoğlu – Destek Yayınları

''AŞKLA KAL''   Aşkla Kal... Kahraman Tazeoğlunun, Destek yayı...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP