Fİ – Akilah Azra Kohen – Destek Yayınları

Kitap 10 Kasım 2015 - 20:18 582 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Fİ – Akilah Azra Kohen – Destek Yayınları

Asıl adı Azra Sarızeybek KOHEN olan Akilah Azra KOHEN’ in yazmış olduğu Fi, Çi, Pi üçlemesinin ikinci kitabı olan Fi hakkında sizlere kısaca bilgi vermeye çalışacağız. Kitaplarında hayatın içinden olayları hayatın içinden kahramanlarla anlatan bu yazarın Fi adlı kitabında da hayatın içinden dört farklı karakterin hikâyesi bulunuyor. Gerçek anlamdaki kusursuz güzelliğin, geometrik ve sayısal bir orana verildiği isimdir Fi. Bu özelliğinden de yola çıkılarak daha sonra mimarlık ve sanat dallarında da kullanılmaya başlanmıştır Fi. Zaten bu öyküde de sürekli olarak sürekli aşkta ve hayatta kendi Fi’ sini arayanlar anlatılmaktadır.

Öyküde Canan Manay isminde bir kahraman vardır. Bu kahramanımız aklına koyduğu her şeyi yapan ve her zorluğun üzerinden gelen bir kişiliğe sahiptir. Kafasına taktığı her şeyi yapmaya hazır olan bir kişiliğe sahip olan Canan Manay, kalender bir kişiliktir. Öykümüzün diğer bir kahramanı olan Özge de umutsuzluk içinde ve sürekli köşeye sıkışmış bir hava veren yapıda bir kahramandır. Bunun yanında çok güzel bir kariyere sahip olan Deniz ise bu kariyere kendisini layık görmediği için bu kariyerin altında ezilmektedir. Bir de hayatta sürekli şanssızlıklarla mücadele eden ve kaderinin kendisine bir türlü gülmediği Bilge vardır.

Bu kitabın kurgusu gerçek hayattan alınmış gibidir. Bu yüzden bu kitapta hayata dair her şeyi bulmanız mümkün. Aşklar, hayal kırıklıkları, aldatmalar… Kitabı okuduğunuz zaman sizlere bir roman tadı verecektir. Ama bu kitap aslında roman havasında yazılmış bir kişisel gelişim kitabıdır ve bu şekilde olması ile de kendisini insanlara zevkle okutmayı başarmıştır.


BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Korkma Kalbim – Ahmet Batman – Destek Yayınları

                                                     KORKMA KALBİM   "Kal...

Elveda Güzel Vatanım – Ahmet Ümit – Everest Yayınları

Türk Edebiyatı’nın ender polisiye yazarlarından Ahmet Ümit son kitabı Elveda Güzel Vatanım...

Aşkla Kal – Kahraman Tazeoğlu – Destek Yayınları

''AŞKLA KAL''   Aşkla Kal... Kahraman Tazeoğlunun, Destek yayı...

M TRENİ – Patti Smith – Domingo Yayınevi

ZİHNİN DERİNLİKLERİNE OLAN YOLCULUK! M TRENİ! Zihnin derinliklerine doğru yapılan bir tren yolculuğunu, “M...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP