Fırtına Kokusu – Nancy Pickard – Ephesus Yayınevi Videolu Tanıtım

Videolu Kitap Tanıtımları 06 Kasım 2015 - 15:20 962 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Fırtına Kokusu – Nancy Pickard – Ephesus Yayınevi Videolu Tanıtım

 

Fırtına Kokusu – Nancy Pickard – Ephesus Yayınevi

Hayatınızdaki bir çok şeye şükretmeyi bu aralar çok mu özlüyorsunuz? Fırtına Kokusu okumanız ve şükretmeniz açısından size ciddi bir kazanç sağlayacak. Olay örgüsü aslında Dünya’da herkesin başına gelebilecek fakat gelmemiş bir vaka. Kitabın yazarı Nancy Pickard bir önceki kitabı olan Bakire de, yine enteresan bir kurguyu aktarmış ve ciddi bir kitle ile buluşmuş idi bu kitabı.

Kitaba değinmek gerekir ise bayanları ağlatan; erkeklerinde gözlerini dolduracak cinsten standartların dışında bir dram içeriyor. Baş karakterin babası cinayet sonucunda öldürülmüştür. Cezasını çekmek üzere hapse gönderilen katilin avukat olmuş oğlu girişimleri ile babasının hapisten çıkmasını sağlar. Jady bu haberi aldığında hiç ama hiç sevinmeyecektir. Fakat tüm detaylarını bilmediği ve öğrenmekten hiç hoşlanmayacağı bir durumun ortasında kalıp tüm detayları öğrenmek içinde elinden geleni yapmaya devam edecektir. Yaşadığı eski yere gidip olayı çözümlemeye çalışmak gerçekten psikolojik olarak Jady için çok olacak olsa da bunu yapmak zorunda olduğunu beynine sindirmiş olacaktır. Olay tam da bu noktada babasının katilinin oğluna aşık olmasıyla başlayıp inanılmaz bir romantizmin dramla bütünleşmesine dönecektir.

Kimsenin kolay kolay kabullenemeyeceği ama bir yandan da mutlu bir gelecek istediğini beynine anlatırken babasının katilinin oğluna aşık olup ondan olacak çocuğunu sevmeye nasıl içine sindirtebilirdi ve rahat hissedebilirdi ki… Mutluluk senelerde bu kadar uzağında kalmışken yakalamak adına çözümsüz kalması kendisinin hayat bakış açısına ters düştüğünü biliyordu ama yine de kendini katil adamın oğluna aşık olmaktan alı koyamadı. Aslında sadece istediği 23 yıldır arkasında durmayan, duramayan ve durmasını çok istediği bir ailenin en büyük özlemi idi. Dram ve romantizm bütünleşmesi arasında kalabilirsiniz ciddi bir uyarıdır.


BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP