Gece Müdürü – John Le Carre – Alfa Yayıncılık

Kitap 10 Kasım 2015 - 20:21 611 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Gece Müdürü – John Le Carre – Alfa Yayıncılık

GECE MÜDÜRÜ

1931 doğumlu olan John Le Carre yazarlık hayatı boyunca birçok kitap yazmıştır. Ancak yazmış olduğu Gece Müdürü isimli kitabı, bu yazarın yazmış olduğu en iyi kitabıdır. Daha önceleri İngiliz haber alma örgütlerinde çalışan yazar daha sonra bu işinden ayrılmış ve kitap yazarlığı yapmaya karar vermiştir. Daha sonra Köstebek adını taşıyan casusluk romanı kitabını yazmıştır. Kitaplarında oluşturduğu karakterler ile hem kitaplarını halkın okumasını sağladı hem de kendisini bu yolla halka sevdirdi. Gece Müdür adlı kitabı da bu yazarın yazmış olduğu en iyi kitaplar arasındadır.

Silah kaçakçıları ve uyuşturucu tacirlerinin anlatıldığı bu kitapta çok değişik olaylar değişik bir üslupta anlatılmaktadır. Kitaplarında son derece usta bir dil kullanan bu yazar bu kitabında da aşkı, iyiliği, kötülüğü, yürekliliği açık ve anlaşılır bir dilin yanı sıra eğlenceli ve hüzünlü bir şekilde de anlatmayı başarmıştır. Öyküde her türlü kötülüğe karşı tek başına mücadele eden bir kahraman vardır. Ve bu kahraman her türlü kötülüğe ve zorluğa rağmen gittiği oldan asla vazgeçmiyor ve bu yolculuğunda da bu kahramanımıza iki tane güzel ve çekici bayan eşlik etmektedir.

Diğer kitaplarında olduğu gibi bu kitabında da John Le Carre psikolojik tahlilleri son derece iyi bir şekilde yapmış ve bunun yanında kurguları da gerçeğe yakın bir şekilde kurgulamıştır. Gece Müdürü adlı kitabın kurgusu hakkında herhangi bir bilgiye sahip olmak için çok ince bir zekâya ihtiyaç duyulması kurgunun nasıl ustaca yapıldığının en önemli göstergelerindendir.


BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Korkma Kalbim – Ahmet Batman – Destek Yayınları

                                                     KORKMA KALBİM   "Kal...

Elveda Güzel Vatanım – Ahmet Ümit – Everest Yayınları

Türk Edebiyatı’nın ender polisiye yazarlarından Ahmet Ümit son kitabı Elveda Güzel Vatanım...

Aşkla Kal – Kahraman Tazeoğlu – Destek Yayınları

''AŞKLA KAL''   Aşkla Kal... Kahraman Tazeoğlunun, Destek yayı...

M TRENİ – Patti Smith – Domingo Yayınevi

ZİHNİN DERİNLİKLERİNE OLAN YOLCULUK! M TRENİ! Zihnin derinliklerine doğru yapılan bir tren yolculuğunu, “M...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP