Halo 5 Oyun Tanıtımı

Teknoloji ve Oyun 08 Kasım 2015 - 23:53 403 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Halo 5 Oyun Tanıtımı

Halo 5
Kendine özgü ve büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan FPS oyunu HALO serisi oldukça büyük bir oyun, bu oyunu oynamak isteyenler nerede oynayacak olurlarsa olsunlar geniş bir alan ayırmalılar. 60 GB yer kaplayan Halo 5 27 Ekim tarihinde çıktı. Henüz çok yeni olan oyunun yıllardır kemikleşmiş bir oyuncu kitlesi var. Özel bir yapım olan oyun bulunduğu alanda sınırları zorlayan grafik açıdan ise beklenilenin altında kaldığını söyleyebiliriz. 60 GB yer kaplayan bir oyundan oyuncular şüphesiz daha çok şey bekliyor. Oyunun grafik, ışıklandırma ve efekt kısmında bir sadelik eksik bir şeyler olduğu hemen göze çarpıyor.
Halo 5 hikaye olarak fena olmasa da oyundaki karakterlerin iç savaşını ve iki büyük liderin avını konu alıyor. Hikaye kısmının biraz daha ilerletilebilir olduğunu düşünüyorum. Halo serisi her oyununda aksiyonu daha da ilerletiyor. Halo 5 serisinde bazı yenilikler de var, Crysis oyunundaki sistem biraz da Halo’ya yüklenmiş gibi, diğer yenililiklerden biri de düşmanı öldürmeye çalışırken silahınızın etkisini artırıp düşmanı indirmeye yarayan zoom efekti gibi bir sistemin oyuna adapte edilmesi, şunu da söylemek istiyorum oynanış olarak oyunun kendine has dinamiklerine göre büyütülen ve genişleyen ortamı da oldukça başarılı gözüküyor. Halo serisi multiplayer serisi ile de oldukça iddialı oyuncuların da en sevdiği modlardan olan çoklu oyun pek çok kişiyi memnun edecek gibi Arena ve Savaş alanı klasikleşenin aksine zamana karşı savaşılan alanların olduğu, stratejinin ön planda olduğu eklentiler gelerek bu alanlarda daha oynanabilir bir hale getirilmiş.
Halo 5 hakkında genel bir değerlendirme yapalım. Oyunda grafik açısından bazı eksikler olduğu gerçeğini bir kenara koyacak olursak, oyunun geriye değil ileriye doğru gittiğini söyleyebiliriz.


BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Razer Chimaera 5.1 İncelemesi

Razer Chimaera 5.1 Özellikle Xbox kullanıcıları için tasarlanmış olan Razer Chimaera 5.1 kulaklığı tam don...

Canon EOS 600D İncelemesi

Canon EOS 600D Canon un giriş seviyesinin üstünde konumlandırdığı DSLR EOS 600D üst düzey bazı özelliklere...

GUİTAR HERO LİVE Oyun Tanıtımı

Gençlerin en eğlenceli etkinliklerinden biridir, Guitar Hero. Arkadaşlar ile buluşup biraz gezilip stres at...

Blackmagic Pocket Video Kamera

Blackmagic Pocket Video Kamera Sinema ile uğraşan kişilerin bu sektörde kullandıkları cihazlar ve makinele...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP