İlk Buluşma Nasıl Olmalı ?

Blog 06 Kasım 2015 - 19:43 517 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

İlk Buluşma Nasıl Olmalı ?

İlk Buluşma
İlk buluşmalar genellikle stresli olur ve bu stres, genelde aramızdaki en deneyimlilerimizi bile bir hata yapmamak ve ikinci randevuyu alabilmek umuduyla utangaç ve sessiz kalmasına neden olmaktadır. İşte bu sebeple, sizlere ilk randevuları kolaylaştıracak ve karşınızdakine iyi bir izlenim bırakmanız için ilk buluşmada yapmamanız gerekenler konusunda ipuçları sunalım.
Zamanında Orada Olun Sakın Geç Kalmayın
İlk izlenim her zaman için önemlidir ve eğer bu buluşmaya geç kalırsanız karşınızdaki kişi sizin oldukça tembel olduğunuzu ve bu randevuya gerekli değeri vermediğinizi düşünür. Yapmak istediğiniz en son şey randevuya çıktığınız kişide olumsuz bir izlenim bırakmanızdır. Hatta randevuya çıktığınız kişi sizi orada beklemeyip oradan ayrılabilir bile! Bu sebeple ilk randevunuza mutlaka zamanında gidin, hatta birazda önceden orda olup, kendinizi bulunduğunuz ortama alıştırabilir ve partneriniz gelince de kendinizi oldukça rahat hissedebilirsiniz.
Sakın Gergin Tavırlar Sergilemeyin
Hemen hemen hepimiz ilk randevumuzda gergin oluruz. Karışınızdaki kişinin rahatlamasına yardımcı olmak sizin de rahatlamanızı sağlayacak. Kesinlikle gergin olmayın o zaman işiniz daha da zorlaşır. Mümkün olduğunca rahat olun ki partnerinizde sizden aldığı enerjiyle ortama hemen alışabilsin.
Klasik Bir Randevu Partneri Olmayın
İlk buluşmanızda yapacağınız en kötü şey randevuya geç gelmek ve karşınızdaki kişiyle bütün gece hiçbir şey konuşmamaktır. Heyecanınızdan kurtulun, orada olmaktan mutlu olun eğlenin ve eğlendirin.
Karşınızdakinin Yaptığı Esprileri Görmezden Gelmeyin
Daha önceden aynı espriyi 1000 kere de duymuş olsanız veya hiçte komik değilse bile, partnerinizin yapmış olduğu esprilere daima gülün, gülmek karşınızdakinden hoşlandığınızı gösterir. Sizi daha sempatik kılacaktır. Yapmış olduğu esprilere tepki vermediğinizde ilk dakikadan ilgisiz olduğunuzu görür ve araya soğuk bir duvar gerilir. Karşılıklı olarak sessizce oturmak ve konuşacak hiçbir şey bulamamak ikinizin de, birbirinizin çok sıkıcı olduğunu düşünmesine neden olacaktır.
Randevuya Çıktığınız Kişiyi Dinlememezlik Yapmayın
Partneriniz konuşurken sadece onu dinleyin. Konuştuğu konular hakkında soru sorun ki onunla ve anlattığıyla ilgilendiğinizi anlasın. Ona, ne tarz kitaplar okuduğunu, neler yapmaktan hoşlandığı hakkında birkaç soru sorarak ilginizi belli edin. Bu sorular, partnerinizi daha yakından tanımanızı ve de konuşacak konu bulmanızı sağlayacaktır.
İlk Buluşmada Klasik Yerlere Gitmeyin
İlk randevuda sinemaya veya restorana gitmenize gerek yok. Biraz yaratıcı olun ve partneriniz daha iyi bir izlenim bırakın. Örneğin doğanın içinde romantik bir piknik yapmak hiç de fena bir fikir değildir. Hem rahat olmanızı sağlayacak bu ortam hem partnerinize karşı farklı bir izlenim sunmuş olacaksınız.
Kendinize Güvensiz Durmayın
Kendinize olan güven, sizinle ilgili pek çok şey anlatır. Kendinize olan güveniniz, ilk randevunuzu da kolay atlatmanızı sağlar ve de karşınızdakinin sizin kendinizle barışık durumda olduğunuzu görmesi, ilerideki ilişki bakımından bir avantaj olacaktır.
Sakın Başkası Gibi Olmayın
Ne yaparsanız yapın başkası gibi davranırsanız kaybederseniz. Ayrıca partnerinizle daha sonra da buluşmak gibi bir planınız varsa en sonunda gerçek kişiliğiniz su yüzüne çıkacaktır. Bu yüzden kendiniz gibi olmakta her zaman fayda var. Doğal olan partnerler her zaman pozitif imaj sergiler ve karşısındakini hemen etkilemeyi başarır.


BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İZMİR SEN BİR NEFESSİN

İzmir Türkiye’nin üçüncü büyük şehridir. İzmir’in çağdaşlığı gelişmiş olması ve aynı oranda çok işlek ticar...

RAZER CHROMA KLAVYE Tanıtımı

RAZER CHROMA KLAVYE Kutudan çıktığı, razer chroma klavye, Örgülü fiber kablosu siyah v...

ROMA Hakkında

ROMA Tarihe tanıklık etmek ister misiniz? Yaşayan tarih olarak karşımızda duran Roma tüm ...

Paris Hakkında

PARİS İş hayatından sıkıldınız yeni bir nefes, heyecanlı bir gezi arıyorsunuz. Tek başınıza ya da sevdiğin...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP