KİŞİSEL GELİŞİM KİTAPLARI HAKKINDA

Güncel 26 Ocak 2016 - 1:24 563 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

KİŞİSEL GELİŞİM KİTAPLARI HAKKINDA

İnsanoğlu yüzyıllardır , yaşantısını farklı şekillerde devam ettirerek yaşamaya çalışıyor. Kimisi en güneyde kimisi en kuzeyde yaşayan 2 insanın bile, hayatta lazım olan özellikleri aynıdır. Zevkler değişse de , ihtiyaçlar benzerdir. Dünya üzerinde su içmeye,yemek yemeye,uyumaya,cinselliğe ihtiyacı olmayan bir insan olamaz. Çünkü bunlar en temel biyolojik ihtiyaçlardır ve olmazsa olmazdırlar.
Bu tür bir dünya içerisinde yer alan insanların zevkleri bu ortak ihtiyaç anlayışından farklılaşmaktadır. Bir insanın beğenmediğini diğeri beğenebiliyor mesela. Bu zevk meselesi insanların hayatlarındaki bir çok şeyi kökünden değiştirmektedir. Beğendiği şeylere ulaşamayan,ulaşsa da doyum sağlayamayan insan tipi kendine sorun çıkarmaya bayılan bir karakterdir. Ayrıca bir çok konuda ne yapacağı bilmeyen insanlar ve yaşantısında büyük sıkıntılar yaşayanlar da bu sorun yaşayan insanlar sınıfına girmektedir.
Bu tür insanlar yüzünden bir çok uzman psikolog ya da kişisel uzman kişisel gelişim adı verilen kitapları piyasaya çıkartmaya başladı. Bu kitaplar insanlara bir çok kişisel problem hakkında yardımcı olmayı hedefleyen kitap türleridir. Bu kitapları yazan insanların biraz önce de bahsettiğimiz gibi kişisel gelişim kitabı yazabilecek bilgide ya da deneyimde olması gerekmektedir.
Bu kitaplar sayesinde yaşanan sıkıntının türüne ve çözümüne göre belli yollar izlenmektedir.Bu tür kitapları kendi hayatlarına monte etmek isteyen bir çok insan, bahsedilen yolları ve önerileri dikkate alarak çözüm aramaktadır.


BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İZMİR SEN BİR NEFESSİN

İzmir Türkiye’nin üçüncü büyük şehridir. İzmir’in çağdaşlığı gelişmiş olması ve aynı oranda çok işlek ticar...

TİYATRO KİTAPLARI HAKKINDA

TİYATRO KİTAPLARI HAKKINDA İnsanoğlu yüzyıllardır , yaşantısını farklı şekillerde devam ettirerek yaşama...

TARİH KİTAPLARI HAKKINDA

TARİH KİTAPLARI HAKKINDA İnsanoğlu yüzyıllardır , yaşantısını farklı şekillerde devam ettirerek yaşamaya ç...

ŞİİR KİTAPLARI HAKKINDA

ŞİİR KİTAPLARI HAKKINDA İnsan hayatının her alanında farklı dünyaları olan insanlar bulunmaktadır. Bu fa...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP