Korkma Kalbim – Ahmet Batman – Destek Yayınları

Kitap 30 Ocak 2016 - 16:31 1392 KEZ OKUNDU 2 YORUM YAPILDI

Korkma Kalbim – Ahmet Batman – Destek Yayınları

                                                     KORKMA KALBİM

  “Kalbine bir şans ver! Çünkü korkak bir kalp aşkı tadamaz ve aşksız bir hayat aslında hiç yaşanmamıştır.” Ahmet Batman’ın son kitabı “Korkma Kalbim” adlı kitabından bir alıntı! İlk olarak “Soğuk Kahve” adlı kitabıyla Türk edebiyatı yazarları arasında yerini alan Ahmet Batman, aynı yıl içinde çıkardığı “Sabah Uykum” adlı kitabıyla da okuyucularının kalbine dokunmayı başarmıştır. 2014 yılında çıkardığı ve 3. kitabı olan ” Bana İkimizi Anlat” kitabı da diğer kitapları gibi en çok okunanlar listesinde üst sıralarda yerini koruyarak, son kitabının heyecanla beklenmesini sağlamıştır. Heyecanla beklenen son kitabı “Korkma kalbim” ise okuyucularıyla buluşmaya başladı.

 “Korkma Kalbim” kitabının ana karakteri olan Burak, 28 yaşlarında ve o yaşına kadar aşkı hiç yaşamamış bir gençtir. Burak aşık olmaktan hayatı boyunca korkmuştur, aslında esas korktuğu aşık olmaktan ziyade, kalbinin kırılmasıdır. Ancak bir gün aşk, Burak’ın kapısını çalar…Burak Ada’ya aşık olur! Burak şu sözlerle anlatır duygularını “Hayatımda ilk defa aşık olmuştum. Korkak kalbim bu sefer kendini uçurumlara bırakmaya karar vermişti. Sonrası bilinmeyen bir şeydir aşk ve hep korkutur beni… Nereye götüreceğini bilmediği bir trene biner miydi insan?… Binerdi. Kalbini dinlediğinde, nereye gideceğini bilmese de, o yolculuğa hayır diyemezdi…” Kitabı okuyan herkesin içinden alacağı o kadar çok dersler var ki… Yazar çok derin sözlerle anlatmış, dünyayı ve içimizde yaşattığımız dünyayı! Kendini tanımak, hayatı tanımak ve aşkı tanımak isteyen herkesin okumak isteyeceği bir kitap olmuş “Korkma Kalbim.” Okunan pek çok cümle özlü sözler niteliğinde düşündürücü ve duygulandırıcı. Altın vuruş yapan cümleler, kişinin beyninde adeta yumruk etkisi yaratıyor. Kendinizi ve yanınıza yakıştırdığınız, hatta da yakıştırmaktan bile korktuğunuz kişi ile ilgili yepyeni pencereler açıyor zihninizde. Hayatı ve aşkı ıskaladığınızı fark edebilir, korkularınızın kaybettirdikleriyle yüzleşebilirsiniz. Aşk; kadın, erkek, genç, yaşlı herkesin içindeki derin boşluğu dolduran büyük güç! Bu yüzden “Korkma Kalbim” her yaşa ve herkese hitap ediyor. Kısaca; aşk tadında bir kitap olmuş Korkma Kalbim…

Bütün hikâyeler tek kişiliktir, içine aşk karışana kadar…Vapur denize, martılar gökyüzüne, güneş gülüşüne ve sen en çok benim yanıma yakışırsın.”

 


BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elveda Güzel Vatanım – Ahmet Ümit – Everest Yayınları

Türk Edebiyatı’nın ender polisiye yazarlarından Ahmet Ümit son kitabı Elveda Güzel Vatanım...

Aşkla Kal – Kahraman Tazeoğlu – Destek Yayınları

''AŞKLA KAL''   Aşkla Kal... Kahraman Tazeoğlunun, Destek yayı...

M TRENİ – Patti Smith – Domingo Yayınevi

ZİHNİN DERİNLİKLERİNE OLAN YOLCULUK! M TRENİ! Zihnin derinliklerine doğru yapılan bir tren yolculuğunu, “M...

Bilinmeyen Adanın Öyküsü – Jose Saramago – Kırmızı Kedi Yayınevi

Bilinmeyen Adamın Öyküsü – Jose Saramago – Kırmızı Kedi Yayınevi 1998 yılında Nobel Edebiyat Ödülü’ne la...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU MAKALEYE YAPILAN YORUMLAR ( 2 )

  • Ömer Yorulmaz 22 Şubat 2016 / 22:04 Cevapla

    çok güzel bir anlatım olmuş,kesinlikle okumalıyım bu kitabı.teşekkürler.

  • Ayşen Tetik 23 Şubat 2016 / 20:44 Cevapla

    İnanılmaz akıcı ve güzel bir makale! Kitabı çok merak ettim ve hemen aldım, anlattığı kadar varmış, teşekkürler

BU YAZIYA YORUM YAP