M TRENİ – Patti Smith – Domingo Yayınevi

Kitap 15 Kasım 2015 - 21:11 1042 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

M TRENİ – Patti Smith – Domingo Yayınevi

ZİHNİN DERİNLİKLERİNE OLAN YOLCULUK! M TRENİ!
Zihnin derinliklerine doğru yapılan bir tren yolculuğunu, “M Treni“ adlı kitabında rockçı ruhunu, şiire ve edebiyata olan tutkusuyla birleştirerek ortaya çıkaran yazar, “Çoluk Çocuk” adlı kitabından sonra da yine, okuyucularını muhteşem bir yolculuğa çıkarıyor!
“Harika şarkı sözleri yazmak bir şey, M Treni gibi bir kitap yazmak ise bam-başka bir şey. Bundan sonra yapacaklarını saymazsak M Treni, yazarın yarattığı en iyi şey!“ Cümleleriyle yazarı ve kitabını yorumlayan ünlü dergi ve eleştirmenler, kitabın insan da bıraktığı izleri ve kattığı değerleri aslında çok güzel bir şekilde ifade etmişler.
Aslında “Çoluk Çocuk” kitabının devamı niteliğinde olan M treni, Yazar’ın hayatımın yol haritası olarak tanımladığı bir kitabıdır. Kitapta yazar ve “kahraman” ülke ülke ve kafe kafe dolaşıyor ve bu sayede yazarın kendi hikâyesi, bir bir dile geliyor… İşte o dile gelen cümleler ve kitaptan bir alıntı! “Oğlan büyüdü, baba öldü, kız benden uzun, kötü bir rüyadan dolayı ağlıyor. Lütfen sonsuza dek kalın, diyorum tanıdığım şeylere. Gitmeyin. Büyümeyin.” Kaybettiği ve bir daha bulamadıklarının yerini, kelimelerle dolduruyor yazar! “O gamsız balona, dünyaya inanıyorum” diyen yazar, aslında M treni ile hayata, bir aşk kitabı yazıyor!
Yazarın hikâyeleri, dünyanın şimdiki ve eski hallerini düşünmek üzerine gittiği ufak bir kafede başlıyor ve tam 18 istasyondan geçen hikâyeler, duygular, düşünceler ve sorgulamalarla, akıcı bir şekilde devam ediyor M treni! Gittiği ülkeleri, şehirleri, kafeleri, yolda yaşadıklarını, insanı etkileyen bir dille anlatmaya devam ediyor yazar! Aslında en büyük yolculuk olan hayatın, içinde de pek çok istasyon mevcut, öyle değil mi? Her istasyon, farklı bir yere yolculuk, farklı anılar ve farklı farklı deneyimler kazandırıyor insana…


BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Korkma Kalbim – Ahmet Batman – Destek Yayınları

                                                     KORKMA KALBİM   "Kal...

Elveda Güzel Vatanım – Ahmet Ümit – Everest Yayınları

Türk Edebiyatı’nın ender polisiye yazarlarından Ahmet Ümit son kitabı Elveda Güzel Vatanım...

Aşkla Kal – Kahraman Tazeoğlu – Destek Yayınları

''AŞKLA KAL''   Aşkla Kal... Kahraman Tazeoğlunun, Destek yayı...

Bilinmeyen Adanın Öyküsü – Jose Saramago – Kırmızı Kedi Yayınevi

Bilinmeyen Adamın Öyküsü – Jose Saramago – Kırmızı Kedi Yayınevi 1998 yılında Nobel Edebiyat Ödülü’ne la...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP