Metal Gear Solid V The Phantom Pain Oyun Tanıtımı

Teknoloji ve Oyun 08 Kasım 2015 - 23:54 546 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Metal Gear Solid V The Phantom Pain Oyun Tanıtımı

Metal Gear Solid V The Phantom Pain
Karmaşık bir hikaye arıyorsanız ve onu oyun olarak oynamayı hayal ediyorsanız oynamanız gereken oyunlar arasında Metal Gear Solid V The Phantom Pain kesinlikle ilk sırada yer alıyordur. Piyasada her alan oyunları bir yana koyun her şeyiyle farklı değişik olan Metal Grear Solid KONAMI’den tamamen ayrıldı ve bu kez serinin devamı olan The Phantom Pain’in de çok farklı olması bekleniyordu.
Yeni seride görevlere başlarken serbestlik olması çok güzel bir detay oynarken bir kalite olduğu sonuna kadar hissediliyor. Örnek verecek olursak bir görevde 3 farklı kişiyi infaz etmeniz isteniyor sizden görevlerde bazen serbestlik olması çok güzel bazı noktalara oyun değil siz karar veriyorsunuz infaz sırasında dürbünle işaretleyip fark edilen kişiyi önce infaz etme gibi insiyatifler tamamen size kalmış durumda, birazda iç özelliklerden bahsedelim. Hideo Kojima isimli detay manyağı birisi de var oyunda oyundaki yeniliklerin pek çoğu ön plana çıkarılmadan amacından şaşmadan oyuna monte edilmiş ve özelliklerin hepsi birbiriyle bağlantılı oyunda ana senaryo ve yan bağlantılar var, oyundaki serbestlikten bahsederken aklıma bu gelmişti. Oyun bir kalıp içine bağlı kalmadan sizin kararlarınızla yol alıyor ve sizleri de sıkmadan ilerletmiş oluyor.
Özet geçerek oyun hakkındaki düşünce ve analizi de anlatmak istiyorum. Oyunu kısa süre oynamış test etmiş birisi olarak oynanış ile ilgili en ufak bir sorun olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Gerek grafik açıdan gerek görsellik ve atmosfer beni oyuna bağladı. İlk bölümleri sıkılmadan oynadım. Elbette her oyunda olduğu Metal Gear Solid V The Phantom Pain serisinde de eksikler var. Oyunun hikayesi ilerleyen bölümler için beni tatmin etmeyecek gibi daha geliştirilebilir ve üzerinde kurgu yapılabilirdi.


BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Razer Chimaera 5.1 İncelemesi

Razer Chimaera 5.1 Özellikle Xbox kullanıcıları için tasarlanmış olan Razer Chimaera 5.1 kulaklığı tam don...

Canon EOS 600D İncelemesi

Canon EOS 600D Canon un giriş seviyesinin üstünde konumlandırdığı DSLR EOS 600D üst düzey bazı özelliklere...

GUİTAR HERO LİVE Oyun Tanıtımı

Gençlerin en eğlenceli etkinliklerinden biridir, Guitar Hero. Arkadaşlar ile buluşup biraz gezilip stres at...

Blackmagic Pocket Video Kamera

Blackmagic Pocket Video Kamera Sinema ile uğraşan kişilerin bu sektörde kullandıkları cihazlar ve makinele...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP