Öpüşmenin Tarihi Popüler Kültürün Doğuşu – Marcel Danesi – Doğan Kitap Videolu Tanıtım

Videolu Kitap Tanıtımları 06 Kasım 2015 - 15:28 933 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Öpüşmenin Tarihi Popüler Kültürün Doğuşu – Marcel Danesi – Doğan Kitap Videolu Tanıtım

Öpüşmenin Tarihi Popüler Kültürün Doğuşu – Marcel Danesi – Doğan Kitap

Aslında her gün hayatımızda olan öpüşmenin hiç tarihini araştırmış mıydınız? Bu kadar doğal insanların hayatına girmiş; genellikle cinsellikle aslında aşk ile bütünleşmesi gereken bu mucizevi eylemin tarihi de olması gerekiyor değil mi? Kesinlikle de var zaten Marcel Danesi bunu konu alarak popüler kültürün doğuşu ile bağdaştırmış ve harika bir kitapla önümüze kadar getirmiştir. Kitabı okurken bir terminoloji ve tarih şeridinden geçmekle beraber aynı zamanda bilgi ve kültür seviyenizde ciddi bir artışı hissedeceksiniz.

Kitabın kapaklarında göreceksiniz ki herkesin yanlış olarak bildiği ve doğuşu Fransa ile bağdaştırılan öpüşmenin aslında çok farklı bir zamanda doğduğunu. Kimi zaman yazar sizi Titanik’e kimi zaman Afrika’da bir kabileye kimi zaman bir Rahibe’ye kimi zaman aşksızlıktan ölmüş bir erkeğe kimi zaman aşkı için ölmüş bir kadına. Yaşayacağınızı garanti ediyor Marcel Danesi. Yaşamanın en büyük etkisinin aşık olmak olduğunu da dile getiren yazar öpüşmenin de hayatımızın bir parçası olmazsa olmazı olduğunu o kadar sürükleyici bir dille anlatmış ki bu kitabı her yaş her görüş okuyabilir ve kendinden bir parça bulabilir. Ülkemizde çevirisi Doğan Kitap tarafından yapılan kitap gerçekten ilgi görmeye devam ediyor.

Yazar aynı zamanda öpüşmenin cinsellikle bağdaştırılmasına da bu denli kızıyor yapraklar arasında. Öpüşmenin bir hayat ilacı olarak görülmesi gerektiğini ve Fransızların çok yaşamasının en büyük sebebinin öpüşmenin sanatsal olarak yaşanmasını, eserlere yansıtılmasını ve adı ile ünlü bir öpücüğe sahip olunmasına bağlıyor. Yazar son kısımda şöyle özetliyor; Mutsuzsanız; mutlu olmak istiyorsanız; daha iyi bir geleceğe sahip olmak istiyorsanız “Öpüşün!” bence yazara bir kulak vermek gerekiyor!


BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP