Paris Hakkında

Blog 07 Kasım 2015 - 12:02 964 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Paris Hakkında

PARİS
İş hayatından sıkıldınız yeni bir nefes, heyecanlı bir gezi arıyorsunuz. Tek başınıza ya da sevdiğiniz insanla beraber Avrupa’nın kalbine yapacağınız seyahat ile sizi canlandıracak, stresi unutturup, romantik, büyülü bir tatil yapmaya kendinizi hazırlayın. Neden mi, çünkü Paris’e gidiyorsunuz.
Paris’i gezmeye başladığınızda tarihi, romantizmi, tutkuyu avuçlarınızın içinde hissetmeye başlayacaksınız. Beş duyu organınız size rahatlamanızı, anın keyfiniz yaşamanızı söyleyecek. Şehirden yükselen klasik müzik ve opera sesleriyle kulağınız canlanacak, şehrin Orta Çağ’dan kalan otantik mimarisiyle harmanlanan modern mimarisi size görsel bir şölen oluşturacak. Şehri hissederek gezerken Kraliyet Apartmanları’nı keşfedebilir, Chateau de Versailles Parkı’nda gezintiler yaparak kendinizi şehrin büyülü kollarına bırakabilirsiniz. Avrupa’nın kalbine yaptığınız yolculukta Paris’in kalbine de dokunmamak olmaz. Eiffel Kulesi’ni seyrederken mimarinin ve tutkunun keyfini yaşayacaksınız. Tarihi binalarla örülü şehirde Notre Dame Katedrali size tarihin nüvesi olarak gözlerinizin önünde olacak.  Giverny’e ve Van Gogh’un yaşadığı evleri ziyaret ederek sanatı iliklerinizde hissedebilirsiniz. Sancta Camisia  katedralini ziyaret ederek Hıristiyan dünyasının en önemli noktalarından birine şahitlik edebilirsiniz. Bu şehir size sadece romantizm, tarih ve tutku sunmuyor. Kapılarını size açan şehir eğlenceli yönünü de size açıyor. Avrupa’nın en eğlenceli merkezlerinden olan Disney Village ve Golf Disneyland gibi tema parklar sizi eğlendirmeye yetecek. Bu tema park zincirinde ister yetişkin ister de çocuk ziyaretçiler keyifle vakit geçirebilecek seçenekler var. Kültür ve eğlence duraklarına müzik sanat merkezleriyle devam edelim.  Opera Garnier ve Opera Bastille operaları, Bobino, Mogador Tiyatrosu ve Theatre de la Gaite-Montparnasse tiyatro salonları, Le Queen, L’Etoile, Le Cab diskotekleri size müziğin ve sanatın keyfini yaşatacak.
Paris gezinizde sanatı, tutkuyu, romantizmi doyasıya yaşarken eğlencenin, müziğin, alışverişin tadını da çıkaracaksınız.


ETİKETLER:

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İZMİR SEN BİR NEFESSİN

İzmir Türkiye’nin üçüncü büyük şehridir. İzmir’in çağdaşlığı gelişmiş olması ve aynı oranda çok işlek ticar...

TİYATRO KİTAPLARI HAKKINDA

TİYATRO KİTAPLARI HAKKINDA İnsanoğlu yüzyıllardır , yaşantısını farklı şekillerde devam ettirerek yaşama...

TARİH KİTAPLARI HAKKINDA

TARİH KİTAPLARI HAKKINDA İnsanoğlu yüzyıllardır , yaşantısını farklı şekillerde devam ettirerek yaşamaya ç...

ŞİİR KİTAPLARI HAKKINDA

ŞİİR KİTAPLARI HAKKINDA İnsan hayatının her alanında farklı dünyaları olan insanlar bulunmaktadır. Bu fa...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP