ŞİİR KİTAPLARI HAKKINDA

Güncel 26 Ocak 2016 - 1:30 815 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

ŞİİR KİTAPLARI HAKKINDA

ŞİİR KİTAPLARI HAKKINDA

İnsan hayatının her alanında farklı dünyaları olan insanlar bulunmaktadır. Bu farklılıklar, her insanın kendi hayat çizgisinin yönünün belirlenmesini sağlamaktadır. Bu durum kişisel zevklerinde farklılaşmasıyla zirve yapmaktadır.
Bir insanın zevklerini ve beğenilerini değiştirmek hiç kolay bir eylem değildir.En fazla bu beğenilerin yenisini ekleme şansına sahip olabilirsiniz. Yani örneğin pop müzik seven birisine, rock müziği tamamen sevdiremeseniz de bu türden bir şarkıyı beğendirebilirsiniz. Bu gibi örnekleri elbette çoğaltabiliriz.
Siz bir hayat örneği incelediğinizde, bu zevk ve beğenilerin etkisinin olmadığını görüyorsanız ; ya sizde ya da hayatını incelediğiniz insanda bir sıkıntı var demektir. Bu tür duygulardan ve seçim durumlarından mahrum olan bir insan olamaz. Olsa olsa mahrum bırakılmıştır diyebiliriz.
İşte bu tür bir durumu bilen bir çok insana hitap edecek bir sanat dalına ait farklı türler bulunmaktadır. Bu tür şiirdir. Bir çok insan duygularını ifade etmenin en doğru yolu olarak şiiri görmektedir.
Osmanlı zamanında beri, çok ünlü şairlerimiz olmuştur. Nedim’le başlayan bu akım Necip Fazıl’larla, Mehmet Akif’lerle,Cemal Süreya’larla devam etmiştir.
Bu güzel ve etkili sanat bir çok ünlü şair tarafından insanlara ulaştırması adına kitaplarda bastırmış ve kitap türünün içerisine şiir kitabı denilen türü sokmuştur.
Günümüzde hala bir çok genç şair, yaptığı şiir denemelerini bu kitaplar yoluyla insanlara ulaştırmaya devam ediyor.


BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İZMİR SEN BİR NEFESSİN

İzmir Türkiye’nin üçüncü büyük şehridir. İzmir’in çağdaşlığı gelişmiş olması ve aynı oranda çok işlek ticar...

TİYATRO KİTAPLARI HAKKINDA

TİYATRO KİTAPLARI HAKKINDA İnsanoğlu yüzyıllardır , yaşantısını farklı şekillerde devam ettirerek yaşama...

TARİH KİTAPLARI HAKKINDA

TARİH KİTAPLARI HAKKINDA İnsanoğlu yüzyıllardır , yaşantısını farklı şekillerde devam ettirerek yaşamaya ç...

SOSYOLOJİ HAKKINDA

SOSYOLOJİ HAKKINDA Hepimiz güzel bir yaşamın hayali kurarak yaşıyoruz.Bunun için hayatımızın her dönemin...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP