Üç – Sarah Lotz – Altın Kitaplar Videolu Tanıtımı

Videolu Kitap Tanıtımları 06 Kasım 2015 - 16:40 910 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Üç – Sarah Lotz – Altın Kitaplar Videolu Tanıtımı

Sarah Üç… Kurgusu mantığı ve işlemesi ile çok ama çok farklı bir kitap ile karşısınız da Sarah Lotz. Şöyle ki Sarah Lotz’a ait bu eseri kitaplar teriminde sınıflandırmak mümkün değildir. Olmadığı gibi kurgusu ve anlatımı da dünyada az rastlanan cinstendir. Şöyle ki kitap içinde kitap roman içinde roman yazmıştır Sarah Üç adlı kitabından. Kitabın adının geldiği yer ise aslında dünya genelinde olmuş 4 tane uçak kazasından kurtulan üç kişiyi konu almaktadır. İşin garip tarafı kurtulan üç insanında çocuk sınıfında olmasıdır. Fakat kurtulan bir başkası daha vardır ki o da çocuk ama kurtulduğu bilinse de nerede ne durumda olduğu bilinmemektedir.

Uçak kazasından kurtulan üç çocuğun sergilediği psikolojik atraksiyonları işleyen kitap aynı zamanda dördüncü çocuğunda psikolojisini mental olarak incelemeye çalışıyor. Kurtulanların sadece çocuk olmasını da kurgusunda özel bir dille işleyen Sarah Lotz kitabını Türkiye’de yayıncı kuruluş olan Altın Kitaplar ile çıkartmıştır. Aynı zamanda uçak kazalarında ölen insanların sayısından ötürü dünyayı saran travmatik problemleri de konu edinen Üç adlı kitapta; insanların hayatlarında yaşamadığı ama etraflarında ya da haberlerde duydukları acı haberlerin psikolojik olarak ne gibi sonuçlara yol açtığını profesyonel bir dille anlatmaktadır.

Psikolojik olarak denge ve dengesizlik olarak adlandırdığı kurgusunu bu kitabında dengesiz psikolojiler üzerine irdelemiştir. İrdelerken roman ve kurgu mantığı dışında dogmatik olaylara; bilgilendirici metinlere de yer vermiştir. Bu yönüyle de okuyucularını farklı bir boyuta taşımayı hedefleyen Sarah; ülkemizde daha önce çokta yayınlanmayan bir eseri sunmayı başarmış ve başarısını da uzun süre korumayı hedeflemiştir. Kurgusu gibi kaliteli kapağı da karamsarlığı, psikolojik problemleri çok iyi özetlemiştir.


BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP